Logo UAM

ZAKŁAD RETORYKI, PRAGMALINGWISTYKI I DZIENNIKARSTWA
INSTYTUT FILOLOGII POLSKIEJ

DZIENNIKARSTWO I PR

Współpraca

Filarem specjalności dziennikarstwo i PR są ludzie i relacje między nimi. Studenci, absolwenci, wykładowcy akademiccy, dziennikarze i specjaliści z zakresu PR tworzą wspólnotę, która buduje tę specjalność.
Współpracujemy z redakcjami mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Studenci uczestniczą w praktykach i stażach w wielu agencjach PR-owych, reklamowych czy kreatywnych, z którymi bardzo często wiążą swoją ścieżkę zawodową. Wielu z nich łączy studiowanie z pracą zawodową na zasadzie komplementarności, co ułatwia wejście na rynek pracy i zyskanie na nim stabilnej pozycji.
W ramach pracowni dziennikarskiej studenci odbywają zajęcia z praktykującymi dziennikarzami rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych czy portali internetowych. Nasi absolwenci współprowadzą zajęcia dydaktyczne, często są zapraszani na gościnne wykłady.
Współpraca obejmuje także instytucje, w których zapotrzebowanie na specjalistów PR jest bardzo duże – centra kultury, urzędy publiczne, biura poselskie, firmy prywatne oraz ich działy medialne, PR-owe, sekcje marketingu, promocji czy reklamy.

Przykładowe instytucje, w których nasi studenci zdobywali szlify zawodowe:
- LTM Communications,
- Centrum Kultury Zamek,
- LTT Group,
- Arsenał Galeria Miejska,
- codziennypoznan.pl,
- Forum Media Polska,
- PRESS-SERVICE Monitoring Mediów,
- Clever Agency,
- Moxie Agencja Kreatywna,
- KS Service Agencja Pracy,
- Wydawnictwo Naukowe PWN.